Konteineru pārvadājumi

Loģistikas pakalpojumu un kravu pārvadājumu uzņēmums SIA „RITLOGISTIKA” nodrošina gan pilnu, gan saliktu konteineru pārvadājumus pa Eiropu, kā arī uz/no citiem pasaules kontinentiem. Konteineru pārvadājumi tiek veikti gan ar sauszemes transportu, izmantojot auto un dzelzceļa pārvadājumus, gan arī veicot jūras kravu pārvadājumus. Lai krava sasniegtu tik tālus kontinentus kā, piemēram, Austrālija, Āzija vai Āfrika, tiek veikti multimodālie pārvadājumi, kur visbiežāk tiek apvienoti pāris vai vairāki konteineru transportēšanas veidi.

Konteineru pārvadājumi un to priekšrocības

Konteineru pārvadājumiem ir daudzpusīgas transportēšanas iespējas, kas ļauj ar tām plaši variēt, izvēloties maršrutam atbilstošāko piegādes veidu, kā arī šos veidus kombinēt. Transporta veidu kombinēšana iespējama, veicot multimodālos pārvadājumus, piemēram, apvienojot tik populāro jūras transportu ar sauszemes transportu, kad jānodrošina konteineru kravas pārvadājums ne tikai starp dažādām ostām, bet arī veicama piegāde „no durvīm līdz durvīm” .

Būtiska priekšrocība, kas ievērojami vieglāku padara konteineru kravas pārvadātāja vai konteineru pārkraušanas pakalpojuma sniedzēja darba uzdevumus, ir paredzamie un definētie konteineru izmēri, kas ne tikai pozitīvi atsaucas uz kravas pārvadājumam ietaupīto laika patēriņu tālajos maršrutos, bet arī pasargā no iespējamiem bojājumu riskiem, kas var iestāties pie konkrēto manipulāciju veikšanas.

Pateicoties izturīgajai konteinera metāla konstrukcijai, pārvadājuma laikā tajā ievietotais kravas sastāvs netiek pakļauts ārējās vides ietekmei, bet galvenais- tas pasargā no kravas sabojāšanas riska pie iekraušanas, izkraušanas vai pārkraušanas, jo visas darbības tiek veiktas ar noslēgtu (nepieciešamības gadijumā – ar plombētu) konteineru, neskarot kravas saturu. Lai konteinera kravas nosūtītājam un saņēmējam pēc iespējas izslēgtu riskus, kas varētu būt saistīti gan ar kravas pazaudēšanu, gan arī pilnīgu vai daļēju kravas satura zādzību, konteinera plombēšanas pakalpojums nodrošina kravas saņēmējam iespēju maršruta galamērķī saņemt neizmainītu kravas sastāva kopumu, kāds tas tika nokomplektēts kravas konteinera uzkraušanās vietā pie iekraušanas.

Noskaidro cenu 30 minūšu laikā
(DARBA DIENĀS NO 8:30 līdz 17:30)

  Papildu informācija

  Konteineru pārvadājumu veidi

  SIA „RITLOGISTIKA” plašās iespējas konteineru pārvadājumu veikšanai tiek nodrošinātas ļoti dažādu veidu konteineriem, veicot gan pilnu, gan saliktu konteineru piegādes pat vissarežģītākajos maršrutos. Mūsu transporta menedžeri sastāda klientiem izdevīgāko piegādes izmaksu piedāvājumu un maršruta plānu, ņemot vērā attiecīgās kravas sastāvu un nepieciešamo kravas piegādes laiku vai plānoto transportēšanas budžetu. Konteineru piegādes veicam, balstoties no izvēlētā pārvadājuma veida- gan ar autotransportu, gan dzelzceļa un jūras transportu.

  Konteineru pārvadājumi

  Transporta pakalpojumi

  Konteinervedējs ir speciāls sauszemes autotransports, kas aprīkots ar konteineru pārvadājumu veikšanai pielāgotām puspiekabēm, kas nodrošina dažāda satura kravu drošu transportēšanu. Visbiežāk konteinervedēji tiek izmantoti, lai kravas nogādātu līdz jūras vai dzelzceļa transportam, kā arī lai veiktu konteineru pārvadājumu, atgādājot kravu maršruta galapunktā no dzelzceļa termināļa vai ostas.

  Dzelzceļa konteineru pārvadājumi

  Dzelzceļa kravu pārvadājumi

  Konteineru pārvadājumi, izmantojot dzelzceļa transportu, ir ne tikai videi draudzīgākais no konteineru pārvadājumu veidiem, bet arī kravas piegāde būs krietni ātrākā, ja salīdzina, piemēram, ar jūras transportu. Tas ir ātrs un izdevīgs konteineru transportēšanas veids, kas populārs veicot kravu pārvadājumus starp Eiropas un Āzijas valstīm.

  Jūras konteineru pārvadājumi

  Jūras kravu pārvadājumi

  Jūras transports ir visbiežāk izmantotais transportēšanas veids gan pilnu (FCL) , gan saliktu (LCL) konteineru pārvadājumos, kas tālajos maršrutos izmaksu ziņā ir visoptimālākais risinājums, ja vien kravas piegādes termiņš nav steidzams. To visbiežāk izmanto kā piemērotāko konteineru transportēšanas risinājumu piegādēm uz vai no Amerikas, kā arī Āfrikas un Ķīnas.

  Konteineru izmēri un tipi

  Izvēloties veikt konteineru pārvadājumus, gandrīz jebkāda veida kravas transportēšanai būtisks ieguvums ir kravai atbilstošu konteineru tipu un plašo konteineru izmēru iespējas, kas pielāgojamas gan standarta, gan lielgabarīta, gan arī cita veida kravām. SIA „RITLOGISTIKA” nodrošina kravas saturam un apjomam atbilstošus konteinerus, kas veic konteineru pārvadājumus kā pilniem konteineriem (FCL), tā arī komplektējot saliktos konteinerus (LCL) nelielākām kravām.

  20 pēdu un 40 pēdu konteineri – “Dry container”

  Populārākais konteineru tips, kurā transportējamas standarta kravas ar vai bez paletēm, atverot tikai konteinera aizmuguri.

  Konteinera tipsGarumsPlatumsAugstums
  20 pēdu (20’DC)590 cm235 cm239 cm
  40 pēdu (40’DC)1203 cm235 cm239 cm

  “High Cube” un “High Cube Pallet Wide” konteiners (40’ HCPW un 45′ HCPW)

  Līdzīgi standarta konteineriem, bet garāki. Konteineru izgatavošanas materiāls – alumīnijs vai tērauds.

  Konteinera tipsGarumsPlatumsAugstums
  40 pēdu (40’HC)1209 cm235 cm268 cm
  40 pēdu (40’HCPW)1209 cm235 cm268 cm
  45 pēdu (45’HCPW)1356 cm244 cm270 cm

   “Open Top” konteiners

  Konteiners ar atveramu jumtu (sliedes un jumta loki)  vai „Open Side” – ar atveramu sānu (pārvietojams režģis sānos). Piemēroti nestandarta kravām.

  Konteinera tipsGarumsPlatumsAugstums
  20 pēdu (20’OT)589 cm234 cm231 cm
  20 pēdu (20’OS)589 cm229 cm230 cm
  40 pēdu (40’OT)120 cm234 cm235 cm

  “Pallet Wide” konteiners

  Konteineru platums piemērots, lai blakus varētu novietot divas eiro paletes, tādēļ ir platāks nekā standarta konteiners.

  Konteinera tipsGarumsPlatumsAugstums
  20 pēdu595 cm244 cm238 cm
  40 pēdu1202 cm244 cm239 cm

  “Flat Rack” konteiners

  Konteiners piemērots smagu kravu transportēšanai. Ir kā platforma bez sāniem, bet ar fiksētām (fixed ends) vai atveramām (сollapsible ends) sienām priekšpusē.

  Konteinera tipsGarumsPlatumsAugstums
  20 pēdu670 cm236 cm224 cm
  40 pēdu1170 cm237 cm228 cm

  Refrižeratora konteiners – “Reefer”

  Konteiners ar termorežīma kontroli (+25’C līdz -25’C), kas piemērots gan atdzesētu, gan saldētu kravu pārvadājumiem.

  Konteinera tipsGarumsPlatumsAugstums
  20 pēdu545 cm229 cm227 cm
  40 pēdu1164 cm228 cm225 cm
  40 pēdu HC1158 cm229 cm250 cm
  45 pēdu HC1316 cm227 cm255 cm

  Cisternas jeb tankkonteineri – “Tank”

  Konteiners ir izgatavots no nerūsējošā tērauda ar poliuretāna un alumīnija aizsargāju slāni konteinera iekšpusē.

  Konteinera tipsGarumsPlatumsAugstums
  Tankkonteiners606 cm244cm244 cm

  Beramkravu konteiners

  Konteiners granulu vai pulverveida kravu pārvadājumiem. Kravas iebēršanai paredzētas trīs lūkas konteinera augšpusē, izbēršanai – viena lūka konteiner grīdā vai galā.

  Konteinera tipsGarumsPlatumsAugstums
  Beramkravu konteiners593 cm236cm234 cm

  Jūras konteineru pārvadājumu efektivitāte

  Jūras konteineru pārvadājumi ir finansiāli izdevīgs risinājums, ja tālajiem piegādes galamērķiem plānots liels kravas apjoms un ja šādu kravu pārvadājumu veikšanai dominējošais piegādes kritērijs ir efektīvs izmaksu risinājums, nevis ātrs piegādes termiņš. Pateicoties ilgstošai sadarbībai ar vadošo kuģniecības līniju globālajiem tīkliem, uzņēmums SIA „RITLOGISTIKA” nodrošina gan pilnu konteineru (FCL), gan saliktu konteineru (LCL) kravu piegādes pa visu pasauli, piedāvājot ne tikai veiksmīgus cenu risinājumus, bet arī pārbaudītus un drošus pārvadājumus. Pateicoties samzinātajam CO2 izmešu daudzumam pārvadājuma laikā, jūras pārvadājumi ir arī videi un globālajai ekosistēmai draudzīgākais kravu pārvadājumu veids, kas piemērots visdažādāko kravu pārvadājumiem.

  Efektīvu jūras konteineru pārvadājumu nodrošināšanai SIA „RITLOGISTIKA” piedāvā veikt pilnu loģistikas pakalpojumu klāstu, ietverot gan muitas brokeru un noliktavu pakalpojumus un piegādi „no durvīm līdz durvīm”, gan nodrošinot aktuālo kravu iekraušanu, izkraušanu, pārkraušanu un konsolidāciju, kā arī citus individuāli izstrādātus risinājumus konteineru kravu pārvadājumiem.

  Izmaksas

  Plašās iespējas variēt vai apvienot maršrutam pielāgotus konteineru pārvadājumu transportēšanas veidus, būtiski samazina kopējo degvielas patēriņu, tādējādi tiešā mērā tiek samazināti arī kopējie kravas transportēšanas izdevumi.

  Attālums

  Atbilstoši piegādes maršrutam, konteineru kravu iespējams piegādāt praktiski jebkurā maršruta galamērķī. Izmatojot plašās konteineru transportēšanas iespējas, attālums no uzkraušanās līdz piegādes vietai nav šķērlis, lai īstenotu pat vissarežģītāko konteineru transportēšanu, šķērsojot kontinentus vai okeānus.

  Drošība

  Pateicoties konteinera izturīgajam korpusam, kas izgatavots no metāla, tas kravai kalpo kā spēcīgs aizsargmateriāls, nodrošinot papildu aizsardzību pret kravas bojājumu riskiem, kā arī pasargā iekšpusē ievietoto kravu no ārējās vides vai laikapstākļu ietekmes (mitrums, sāls, vējš).

  Izvēlies uzticamu partneri saviem pārvadājumiem

  SIA „RITLOGISTIKA” ir vairāk nekā 20 gadu veiksmīga pieredze konteineru pārvadājumu un loģistikas nozarē. Tas ļāvis izkopt ne tikai profesionālo kompetenci, bet arī mūsu pieredzējušo transporta menedžeru augsto atbildības sajūtu par ikvienu uzticēto kravas pārvadājumu. Ar patiesām rūpēm tiek pārraudzīts un piegādes laikā sekots līdzi aktuālajiem konteineru pārvadājumiem, neatkarīgi no piegādes maršruta, transportējamā konteinera veida vai tajā esošās kravas satura.

  Izvēlies profesionalitāti, kompetenci un pieredzi! Sazinies ar savu SIA „RITLOGISTIKA” transporta menedžeri, lai saņemtu pārdomātu, individuāli sagatvotu un maksimāli racionālu konteineru pārvadājuma plānu!