Noliktavas pakalpojumi

Uzņēmums SIA “RITLOGISTIKA” rūpējas par pilna servisa loģistikas pakalpojumu un kravu pārvadājumu nodrošināšanu, piedāvājot iespēju saviem klientiem uzglabāt visdažādāko veidu kā pilnas, tā saliktas kravas (FTL un LTL) preču saturam pielāgotās un atbilstošās noliktavās. Noliktavu pakalpojumi tiek nodrošināti ne tikai Rīgā vai Latvijas lielākajās pilsētās, bet arī citviet Eiropā un pasaulē, veicot starptautiskos kravu pārvadājumus. SIA “RITLOGISTIKA” pieredzējušie transporta menedžeri iesaka un nodrošina labākās iespējas aktuālajiem noliktavu pakalpojumiem.

Noliktavas un noliktavu pakalpojumi

SIA “RITLOGISTIKA” nodrošina kravas saturam pielāgotas dažāda veida noliktavas, neatkarīgi no kravas uzglabāšanai nepieciešamā laika perioda, kravas apjoma vai specifiskajām īpašībām. Piedāvājam kravas un preču novietošanu gan muitas noliktavās, akcīzes noliktavās, tāpat arī medikamentu noliktavās vai noliktavās ar temperatūras režīmu. Lai arī kāda veida noliktavas pakalpojumi būtu nepieciešami, mūsu uzņēmuma kompetentie transporta menedžeri radīs risinājumu pat visizaicinošāko klienta vajadzību apmierināšanai.

Kas ir iekļauts noliktavas pakalpojumos?

Lai sniegtu pēc iespējas plašākus un mūsu klientu vajadzībām maksimāli pielāgotus noliktavas un kravu uzglabāšanas pakalpojumus, SIA “RITLOGISTIKA” nodrošina servisu sekojošiem noliktavas pakalpojumiem, iekļaujot:

 • Preču īstermiņa un ilgtermiņa uzglabāšana;
 • Kravu iekraušana un izkraušana;
 • Preču distribūcija;
 • Importa un eksporta formēšana;
 • Kravu pārsvēršana, pārskaitīšana un nostiprināšana;
 • Preču šķirošana un marķēšana;
 • Kravu komplektēšana;
 • Noliktavas loģistika;
 • Preču uzskaite un inventerizācija

Sazinieties ar SIA “RITLOGISTIKA” transporta menedžeriem, un mēs parūpēsimies par piemērotu risinājumu nodrošināšanu aktuālajiem noliktavu pakalpojumiem gan Jūsu uzņēmuma, gan privātajām vajadzībām!

Piesakies uz konsultāciju un atrod piemērotāko noliktavu savai uzņēmējdarbībai!

  Noliktavu klasifikācija, atbilstoši ES standartiem

  Atbilstoši Eiropas Savienībās standartiem, noliktavas tiek iedalītas četrās klasēs. Noliktavu klasifikācijā vērā tiek ņemtas piekļuves iespējas noliktavai, tās atrašanās vieta, noliktavas funkcionalitāte, kā arī tās aprīkojums ar tehnoloģiskajām iekārtām un dažādām sakaru vai drošības sistēmām, kas papildina noliktavas pakalpojumu piedāvātās loģistikas iespējas. Noliktavu klasifikācijas tiek apzīmētas ar pirmajiem latīņu alfabēta burtiem: A; B; C; D, kas veicina lēmumu pieņemšanu par vajadzību pēc atbilstošas preču un kravu uzglabāšanas vietas.

  • A klases noliktava – atrodas auto lielceļu tuvumā un nodrošināta ar augstākās kvalitātes tehnoloģiskajiem, kā arī drošības standartiem. Griestu augstums ir > 10 m;
  • B klases noliktava – plaša un auto manevriem pielāgota auto stāvvieta. Noliktava nodrošināta ar mūsdienīgām tehnoloģijām. Griestu augstums ir līdz 8 m;
  • C klases noliktava – ierīkota industriālā teritorijā un tikusi pielāgota atbilstoši noliktavu standartiem, ar iespēju veikt kravu iekraušanu/ izkraušanu iekštelpās. Griestu augstums ir no 4 m;
  • D klases noliktava – piemērotas preču un kravu novietošanai, bez iespējām iespējām nodrošināt kravai specifiskus uzglabāšanas apstākļus. Var tikt ierīkota kā pagrabā, tā ražošanas telpās.

  Noliktava Jūsu preču vienkāršai uzglabāšanai

  SIA “RITLOGISTIKA” nodrošina gan īstermiņa, gan ilgtermiņa preču un gabarītu/ negabarītu noliktavu pakalpojumus, kas ir piemēroti dažādu nozaru uzņēmumu aktuālajām vajadzībām vai vienkāršai kravu novietošanai apsargātās teritorijās vai iekštelpās.

  Tāpat kā juridiskām personām, arī privātpersonām tiek nodrošināti droši un uzticami noliktavu pakalpojumi privāto mantu un personīgo lietu uzglabāšanai vēlamajā termiņā, garantējot mūsdienīgus drošības risinājumus visa uzglabāšanas perioda laikā.

  Kā pareizi izvēlēties noliktavu?

  Pareizas noliktavas izvēle preču un dažādu priekšmetu novietošanai ir tieši saistīta gan ar uzņēmuma darbības efektivititātes nodrošināšanu, gan pilda nozīmīgus finanšu investīciju uzdevumus. Izvēloties nepieciešamo platību kravas uzglabāšanai, tiek ņemti vērā tehnoloģiskie risinājumi, kurus vajadzēs nodrošināt kravas uzglabāšanas un apstrādes procesā, ar atbilstošu aprīkojumu veicot kvalitatīvas kravas iekraušanas, izkraušanas vai pārkraušanas darbus. Tāpat arī jāņem vērā noliktavas telpu zonējums un ērtas transporta manevrēšanas iesapējas.

  Noliktavas pakalpojumi

  Noliktavu veidi pamatojoties uz to funkcionalitāti

  Atkarībā no tā, kādam mērķim tiek izmantota noliktava, tās var tikt arī iedalītas vairākos veidos gan pēc konstrukcijas (piemēram, atvērtas, slēgtas vai daļēji slēgtas noliktavas), gan uzglabāšanas veida (piemēram, sausas, apsildāmas, izolētas noliktavas), gan automatizācijas pakāpes (piemēram, automatizētas, mehanizētas, nemehanizētas noliktavas).

  • Vispārējās noliktavas – Nodrošina preču un kravu glabāšanu, pēc nepieciešamības veicot arī preču un kravu apstrādi.
  • Specializētās noliktavas – Speciālās noliktavas, piemēram, noliktavas materiālu pagaidu uzglabāšanai vai atgriežamo atkritumu novietošanai.
  • Temperatūras kontroles noliktavas – Uzglabāšanas laikā kravai tiek uzturēts konkrēts temperatūras režīms (no -24°C līdz +22°C).
  • Muitas noliktavas – Nodrošina kravu vai preču pagaidu uzglabāšanu muitošanas zonā (piemēram, importa vai tranzīta preces).
  • Akcīzes preču noliktavas – Darbojas ar muitas struktūrvienības izsniegtu atļauju un nodrošina akcizētu kravu uzglabāšanu (piemēram, tabaka vai alkohols).
  • Automatizētas noliktavas – Pārvaldība notiek izmantojot datoru (novietošana un meklēšana) bez vai gandrīz bez cilvēkresursu līdzdalības.
  • ADR noliktavas – Visu bīstamo kravu (ADR) un to klašu uzglabāšana.
  • Centrālās noliktavas – Saimnieciskai darbībai pielāgotas noliktava komplekss.

  Vērtīgi zināt par noliktavu pakalpojumiem un preču uzglabāšanu

  Kādas ir noliktavas pakalpojumu izmaksas?

  Atbilstoši preču vai kravas sastāvam un noliktavas pakalpojumu papildus darbībām, kas nepieciešamības gadījumā neaprobežojas tikai ar uzglabāšanu, bet ietver arī, piemēram, šķirošanu, marķēšanu, komplektēšanu vai citas aktivitātes, noliktavas nomas vai noliktavas pakalpojumu izmaksas ir galvenokārt atkarīgas no kravas uzglabāšanai izmantotās platības atbilstošas klases noliktavā un kravas uzglabāšanas ilguma tajā.

  Kādu veidu preces var uzglabāt noliktavā?

  SIA ”RITLOGISTIKA” piedāvā noliktavu pakalpojumus un specifisku kravu uzglabāšanu vai novietošanu tām atbilstošās telpās vai apsargājamās teritorijās. Mēs nodrošinām noliktavu pakalpojumus gan pārtikas precēm vai ziediem (noliktavas ar temperatūras režīmu) vai alkoholam un tabakai (akcīzes noliktavas), gan novietnes būvmateriāliem un lielgabarīta tehnikai vai kravām (atvērtas vai slēgtas noliktavas), gan arī sniedzam bīstamu kravu (ADR) noliktavu pakalpojumus.
  Lai arī kāda veida precēm būtu nepieciešams nodrošināt noliktavu pakalpojumus, SIA “RITLOGISTIKA” transporta menedžeri nodrošina piemērotus risinājumus Jums interesējošajiem jautājumiem.

  Kā tiek nodrošināta preču drošība noliktavā?

  Par preču drošību noliktavās rūpējas profesionāls un apmācīts noliktavas personāls, kas ievēro darba aizsardzības prasības. Darba procesa nodrošināšanai tiek pielietota pārbaudīta un darba kārtībā esoša noliktavas tehniku (piemēram, iekraušanai vai izkraušanai izmanto tehniku ar brīdinošu skaņas un/ vai gaismas signālu), gan arī ar papildu drošības sistēmu līdzdalību, kuras pārrauga gan ugunsdrošības funkcijas, gan veic video novērošanu un personu atpazīšanu.

  Vai noliktavā ir pieejami papildu pakalpojumi, piemēram, preču iepakošana, etiķēšana, inventarizācija?

  Atkarībā no izmantotās noliktavas piederības kādā no to klasifikācijām, visbiežāk noliktavu  pakalpojumi, ārpus preču un kravu uzglabāšanas vai novietošanas tām atbilstošā iekštelpā un/vai teritorijā, iekļauj arī papildu pakalpojumus, tostarp preču iepakošanu, etiķēšanu, inventerizāciju un uzskaiti, kravu konsolidēšanu, šķirošanu un preču distribūciju, ja tas nepieciešams un to paredz iepriekš atrunātie sadarbības priekšnosacījumi par noliktavas pakalpojumu sniegšanu.

  Vai noliktavā ir iespējams uzglabāt bīstamas preces vai īpašos materiālus?

  Nodrošinot noliktavu pakalpojumus, atsevišķām vielām, bīstamām precēm un materiāliem  ar specifiskām bīstamības īpašībām tiek individuāli nodrošināti nepieciešamie uzglabāšanas apstākļi, ievērojot visas to īpašās uzglabāšanas prasības.  Ne tikai attiecībā pret uzglabāšanas vietu, bet arī šīs vietas uzturēšanu tiek ievērotas īpaši bīstamo preču un to novietņu marķēšanas vadlīnijas, ugunsdrošības pasākumi, kā arī bīstamo preču uzskaite un citas dokumentācijas nodrošināšana.

  Muitas noliktavas pakalpojumi