Salikto kravu pārvadājumi

Salikto kravu pārvadājumi ir viens no vadošajiem pārvadājumu veidiem, kurus veic uzņēmums SIA “RITLOGISTIKA”. Saviem klientiem – visdažādāko nozaru uzņēmumiem- realizējot daudzveidīgus kravu pārvadājumus pa Eiropu un uz citām pasaules valstīm, SIA “RITLOGISTIKA” rūpējas, lai pēc iespējas īsākā piegādes laikā tiktu īstenoti klientiem nepieciešamie salikto kravu pārvadājumi, kas nav pilnas kravas apjomā. Tostarp, SIA “RITLOGISTIKA” transporta menedžeri vienmēr gādā, lai mums uzticētais pārvadājums tiktu īstenots par maksimāli labāko cenu.

Kas ir Saliktās Kravas?

Salikto kravu apzīmējums ir “LTL”, (angļu valodā: “Less Than Truckload”), kas nozīmē “mazāk par kravas automašīnu”. Saliktās kravas izmanto, lai pārvadātu sūtījumu, kas ir lielāks par paku, bet pietiekami viegls vai pietiekami neliela izmēra, lai tam nebūtu vajadzība norīkot un organizēt pilnu kravas automašīnu (FTL).

Lai samazinātu ar kravas pārvadājumu saistītās izmaksas, saliktās kravas nereti tiek komplektētas terminālos vai konsolidācijas noliktavās, kur, ņemot vērā piegādes galamērķi, tās apvieno ar citām līdzīgām saliktajām kravām, nokomplektējot pilnu atbilstošo transporta vienību.

Salikto kravu pārvadājumi

Salikto kravu pārvadājumu veidi

SIA “RITLOGISTIKA” nodrošina dažāda veida salikto kravu pārvadājumus gan ikdienišķām lietām, piemēram, pārtikai, mēbelēm, sadzīves precēm, gan arī specifiskiem ADR vai refrižeratoru pārvadājumiem. Salikto kravu piegāde tiek nodrošināta arī pavisam nelieliem sūtījumiem (pakām), neatkarīgi no maršruta uzkraušanās vai piegādes vietas.

SIA “RITLOGISTIKA” veic salikto kravu sauszemes auto pārvadājumus, jūras kravu pārvadājumus, kā arī avio pārvadājumus, pēc nepieciešamības parūpējoties par papildus kravu apdrošināšanu un ar pārvadājumu saistītajiem muitas brokeru pakalpojumiem.

Sauszemes salikto kravu pārvadājumi

Sauszemes auto pārvadājumi

Ņemot vērā, ka salikto kravu sūtījumos netiek izmantota visa kravas automašīna, brīvā vieta kravas auto paraksti tiek kombinēta ar citiem nosūtītājiem un ar citām kravām. Tas nodrošina, ka:

 • Tiek samazinātas ar auto transportu saistītās izmaksas
 • Sasniedzams jebkurš maršruta galamērķis
 • Iespējama specifisku kravu transportēšana nelielos apjomos
Jūras salikto kravu pārvadājumi

Jūras kravu pārvadājumi

Salikto konteineru pārvadājumos (LCL) vienā konteinerā tiek iekrautas vairāku nosūtītāju kravas, jo kravas nosūtītājs nav pasūtījis pilnu jūras konteineri. Visbiežāk ar salikto kravu jūras pārvadājumiem tiek vestas ražošanas iekārtas vai izejmeteriāli.

 • LCL pārvadājumi ir veiksmīgs risinājums, ja kravas apmērs neaizņem pilnu konteineri
 • Populāri pārvadājumi uz/no Ķīnas, Arābu valstīm un Dienvidāfrikas
 • Atkarībā no maršruta, dažkārt salikto kravu cena jūras pārvadājumos var būt līdzvērtīga pilna 20 collu konteinera cenai
Avio saliktās kravas

Avio kravu pārvadājumi

Saliktie avio kravu pārvadājumi ir īpaši piemēroti nelielu, bet finansiāli ļoti vērtīgu kravu transportēšanai, īsā laikā veicot starptautiskos pārvadājumus no vai uz jebkuru vietu pasaulē.

 • Ātrākais piegāžu laiks starptautisko pārvadājumu veikšanai
 • Precizi un paredzami izlidošanas/ ielidošanas laiki
 • Dubulta pārvadājumu drošība, kuru kontrolē aviācijas nozare

Temperatūras režīma kravas un īpašo vajadzību kravas

SIA “RITLOGISTIKA” nodrošina salikto kravu pārvadājumus dažādu temperatūras režīmu kravām (refrižeratoru kravu pārvadājumi, piemēram, medicīnas precēm, saldētiem vai atdzesētiem pārtikas produktiem) un īpašo vajadzību vai bīstamām kravām (ADR).  Jāņem vērā, ka kravu apvienošana vienā transportlīdzeklī, ja specifiskai kravai jānodrošina īpaši transportēšanas apstākļi, var būt pat ļoti sarežģīta.

Salikto kravu pārvadājumu procesi

Lai SIA “RITLOGISTIKA” nodrošinātu pēc iespējas labāku, drošāku un ātrāku pārvadājumu jebkāda veida un izmēra kravām, ir vairāki salikto kravu pārvadājumu procesi, kuri pie šāda pārvadājuma veikšanas tiek ņemti vērā, balstoties uz nosūtītāja uzstādījumiem konkrētā pārvadājuma veikšanai un iespējamām saliktās kravas īpatnībām.

Atkarībā no plānotā maršruta, kas jānodrošina saliktās kravas pārvadājuma veikšanai, iespējamiem kosolidācijas vai noliktavu pakalpojumiem, kravu apstrādes un pārvadājuma veikšanai nepieciešamā transporta vai piekabju veida, kā arī muitas brokeru pakalpojumiem (ja tādi nepieciešami), kravu pārvadājumu procesu izvērtēšanas laikā tiek veikta kopējā saliktās kravas maršruta un cenu optimizācija.

Salikto kravu procesi

Kravu konsolidācija un noliktavu pakalpojumi – konsolidācijas centros (vedot kravu caur termināli) ieved dažādu nosūtītāju saliktās kravas, kuras noliktavā pārkrauj, lai izveidotu pilnas kravas pārvadājumu konkrētajā maršrutā.

Kravu pārvadājumu maršrutu plānošana un optimizācija – lai kravas pārvadājums tiktu optimizēts, plānojot ikvienu pārvadājuma maršrutu, vērā tiek ņemts kravas pārvadājuma galamērķi, kravas veids un izmērs.

Kravu apstrāde, svēršana, iepakošana un marķēšana – veicot saliktu kravu pārvadājumus, katra krava tiek individuāli apstrādāta, pārliecinoties par tās izmēru, svaru, kā arī atbilstošo kravas iepakojumu un marķējumu.

Transporta un piekabes veidu izvēle – neatkarīgi no kravas piegādes galamērķa, SIA “RITLOGISTIKA” katras saliktās kravas nosūtītājam iesaka atbilstošāko izvēli gan transporta, gan arī piekabes veidam.

Muitas brokeru pakalpojumi un muitas procedūras – SIA “RITLOGISTIKA” nodrošina muitas brokeru pakalpojumus, ja veicot salikto kravu pārvadājumus ārpus Eiropas Savienības ir jānodrošina kādas saistošās muitas procedūras.

Vietējie un starptautiskie pārvadājumi

SIA “RITLOGISTIKA” vairāk nekā 20 gadu pieredze loģistikā un kravu pārvadājumu jomā, sniedz iespēju klientiem piedāvāt, plānot un realizēt pārbaudītus, uzticamus un drošus saliktu kravu (LTL) vietējos un starptautiskos kravu pārvadājumus.

Apvienojot vairākas saliktas kravas vienā pārvadājuma maršrutā, mūsu klientiem tiek nodrošināta lieliska iespēja par aktuālo pārvadājumu saņemt maksimāli veiksmīgu transporta cenas piedāvājumu, neatkarīgi no tā, vai transports jānodrošina saliktai kravai pa Rīgu, Latviju, Baltiju vai krava jātransportē ārpus Eiropas Savienības (piemēram, uz Ameriku, Āfriku, Indonēziju).

Populārākie starptautiskie salikto kravu maršruti:

 • Baltijas valstis (Lietuva, Igaunija)
 • Benelux valstis (Beļģija, Nīderlande, Luksemburga)
 • Eiropa (Vācija, Polija, Itālija)
 • Skandināvija (Somija, Zviedrija, Norvēģija)
Vietējie un starptautiskie pārvadājumi

Salikto kravu pārvadājumu biežākie jautājumi

Kādas ir salikto kravu priekšrocības un trūkumi?

Lielākais salikto kravu (LTL) piegādes ieguvums un priekšrocība ir tā, ka tiek koplietota kravas vieta transportā un dalītas piegādes izmaksas par pilnu kravas auto ar citiem nosūtītājiem. Tātad, tiek maksāta tikai daļa no sūtījuma kopējām transporta izmaksām.
Tomēr jāņem vērā fakts, ka vairāku kravu komplektēšana vienā pārvadājumā, piegādes ziņā var izrādīties arī laikietilpīga. Maršruta ietvaros autovadītājam ir jāapstājas vairākos kravu saņemšanas / piegāžu punktos, pavadot papildus laiku pie kravu iekraušanas / izkraušanas.

Kā notiek kravu konsolidācija?

Kravu konsolidācija notiek noliktavu terminālos, kur saliktā krava tiek pārkrauta, lai maršrutā norīkotu pilnu kravas apjomu. Kravu konsolidācija nodrošina lielāku pārvadājuma efektivitāti, ja jāsasniedz netradicionāli maršruta galamērķi un tā sniedz lielākus ietaupījumus par kravas pārvadājumu.

Kā tiek noteikta salikto kravu izmaksas?

Salikto kravu pārvadājuma izmaksas ir tieši saistītas ar konkrētās kravas parametriem (augstumu, platumu, garumu un svaru), pārvadājuma maršrutu, atbilstošā pārvadājuma veida un saistošās dokumentācijas nepieciešamību. Arī specifiskie nosacījumi, kuri pieļauj vai izslēdz iespēju veikt kravas pārkraušanu, nosaka kopējās salikto kravu pārvadājumu izmaksas.

Kādas ir riski un kravu apdrošināšanas iespējas saliktajām kravām?

Kā pie jebkura pārvadājuma veikšanas, arī pie saliktu kravu pārvadājumiem pastāv risks, ka kravas nepareizas sakraušanas, nostiprināšanas (piemēram, uz paletes) vai nekorektas pārkraušanas rezultātā, krava var tikt bojāta. Tāpēc, neatkarīgi no SIA “RITLOGISTIKA” spēkā esošās CMR apdrošināšanas, nereti klientiem, veicot īpaši vērtīgu salikto kravu pārvadājumus, rekomendējam veikt papildus kravu apdrošināšanu, kas piedāvā segt iepriekš neparedzamus un pēkšņus kravas ārējos bojājumus vai zaudējumus.

Nepieciešama konsultācija vai vēlaties noskaidrot cenu?

Sazinoties ar SIA “RITLOGISTIKA” transporta menedžeri Jūs saņemsiet bezmaksas konsultāciju par Jums aktuālās kravas pārvadājuma transportēšanas vai citām saistītajām izmaksām un iespējām nodrošināt piemērotākos dažādu salikto kravu pārvadājumus.

Nodrošinām racionālākos risinājumus un atbilstošākos saliktu kravu transportēšanas veidus, lai ikviena mūsu uzņēmumam uzticētā krava tiktu droši un laicīgi piegādāta vēlamajā maršrutā.

Birojs

Adrese:
Dzērbenes 27 – 311
Rīga, LV-1006

  Papildu informācija