Lielgabarīta kravu pārvadājumi

SIA “RITLOGISTIKA” ir loģistikas pakalpojumu sniedzējs, ar pieredzi lielgabarītu un negabarīta kravu pārvadājumu organizēšanā gan pa Latviju, gan ārpus Latvijas robežām, ja veicami starptautiski kravu pārvadājumi. Lielgabarīta kravu pārvadājumi pa sauszemi un lielgabarīta kravu pārvadājumi pa jūru ir izkopta SIA “RITLOGISTIKA” specialitāte, bet mēs rūpējamies, lai mūsu klientiem tiktu nodrošināti arī lielgabarīta kravu pārvadājumi ar avio transportu.

Lielizmēra kravas parasti ir ievērojami lielākas vai smagākas par regulāri pārvadātajām kravām, tāpēc to transportēšanai nepieciešami specializēti transportlīdzekļi. Šis pārvadājumu veids uzskatāms par vienu no sarežģītākajiem, jo īpaša uzmanība jāpievērš ceļa infrastruktūrai un papildus tehniskām niansēm, kas standarta gadījumos nebūtu svarīgas.

Lielgabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi

Lielgabarīta kravu transportēšana starptautisko kravu pārvadājumos visbiežāk tiek veikta uz Skandināviju, Balkāniem un Rietumeiropas valstīm.

Starp populārākajiem SIA “RITLOGISTIKA“ pārvadājumu maršrutiem jāatzīmē ir Austrija, Vācija, Beļģija, Portugāle, Spānija Francija, Itālija un citas valstis, kur negabarīta pārvadājumiem tiek izmantoti visu veidu transportlīdzekļi. Mums ir plaša pieredze visdažādāko veidu tehnikas un iekārtu piegādē.

 • Lauksaimniecības tehnikas (traktortehnikas un kombainu) piegāde.
 • Ceļu būves tehnikas piegāde.
 • Rūpniecības nozares tehnikas piegāde.
 • Saliekamo māju piegāde.

SIA “RITLOGISTIKA” kompetencē ir negabarīta kravu pārvadājumi, kuros nodrošinām arī transporta speciālo atļauju izstrādi. Izmantojot modernus negabarīta kravu pārvadājumu risinājumus, palīdzam optimizēt kravu piegādes procesu, nokārtot nepieciešamās muitas procedūras un, ja nepieciešams, sniedzam konsultācijas dokumentu sagatavošanā. Nepieciešamības gadījumā SIA “RITLOGISTIKA” rūpējas par aktuālās kravas nogādāšanu apsargātā īslaicīgas vai ilglaicīgas uzglabāšanas noliktavā.

Jums ir negabarīta krava, kuru nepieciešams pārvest? Sazinieties!

  Papildu informācija

  Cenu piedāvājums negabarīta kravas pārvadājumam

  Negabarita kravu parvadajumi

  Organizējot negabarīta kravu pārvadājumus un plānojot veiksmīgākos pārvadājuma maršrutus, kopējo transportēšanas cenu sastāda ne tikai pārvadājuma izpildei norīkotā transporta izmaksas, bet arī ar pārvadājumam nepieciešamo atļauju noformēšanu saistītie izdevumi, ieskaitot muitas formalitātes. Ja negabarīta kravas pārvadājumam identificēta pavadošā transporta nepieciešamība, speciālas papildtehnikas nodrošināšana pie kravas iekraušanas un/vai izkraušanas vai arī, ja nepieciešama specifiska pārvadājamās kravas stiprināšana, tad šie papildus izdevumi tiek iekļauti kopējā negabarīta pārvadājuma cenas piedāvājumā.

  SIA “RITLOGISTIKA” iesaka un palīdz klientiem nokārtot papildu kravas pilnu apdrošināšanu, lai pilnībā tiktu samazināti iespējamie finansiālie zaudējumi, kas pārvadājuma laikā varētu rasties lielgabarīta kravas bojājumu gadījumā.

  Kāds ir lielgabarīta kravu pārvadājumu process?

  Lielgabarīta kravas (sauktas arī lielizmēra kravas, nestandarta kravas, smagsvara kravas) no standarta kravām atšķiras ar to krietni lielākiem kravas gabarītiem un svaru. Šis pārvadājuma veids tiek pamatoti uzskatīts par vienu no vissarežģītākajiem kravu veidiem, kur pats pārvadājuma process jau sākotnēji prasa rūpīgu iepriekšplānošanu, apzinot katru smalkāko kravas specifisko un ar maršruta izvēli saistīto niansi.

  SIA “RITLOGISTIKA” ilgstošā pieredze lielgabarīta kravu transportēšanā ir nostiprinājusi zināšanas un prasmi apjaust potenciālos riskus, lai profesionāli izvērtētu katra lielgabarīt pārvadājuma drošību aktuālā maršruta laikā.

  1. Plānošana

  Balstoties uz negabarīta kravas specifiskajiem parametriem, svara un pārvadājuma maršruta, sākotnēji tiek veikta priekšlaicīga pārvadājuma plānošana, sniedzot iespēju SIA “RITLOGISTIKA” klientiem apzināt labāko iespējamo piedāvājumu kravas drošai transportēšanai līdz noteiktajam galamērķim atbilstošā transportlīdzeklī. Sākotnējā lielgabarīta kravas pārvadājuma plānošana ir ļoti nozīmīga gan veicot vietējos, gan starptautiskos pārvadājumus.

  2. Saskaņošana

  Negabarīta kravām viens no laikietilpīgājajiem procesiem pirms maršruta izpildes ir blakusapstākļu saskaņošana. Tas nozīmē, iepriekš saskaņot regulējošo ierobežojumu izpildi, kad veicama smagsvara atļaujas pārbaude vai kad tiek pārbaudīti ievērotie noteikumi par lielgabarīta un smagsvara pārvadājumiem.  Tāpat jāgādā, lai veicot konkrēto pārvadājumu, tiktu nodrošināta nepārtraukta piekļuve ceļu infrastruktūrai, ar iespēju caurbraukt tiltus vai elektrolīnijas.

  3. Iekraušana / Izkraušana

  Lielgabarīta kravu pārvadājumi nereti pārsniedz ne tikai standarta kravas svaru, bet arī kādu no gabarītus ierobežojošiem izmēriem, tāpēc būtiski, lai pārvadājumam tiktu nodrošināta ne tikai atbilstoša transportēšanas tehnika, bet arī tiktu piesaistīts profesionāls krāvējs un tiktu nodrošināta atbilstošas celtspējas tehnika pie kravas iekraušanas/ izkraušanas, kas  spēj veikt maksimāli plašu veicamo manipulāciju amplitūdu.

  4. Atļaujas

  Negabarīta kravu pārvadājumu noteikumi katrā valstī darbojas pēc savas valsts teritorijā spēkā esošajiem normatīviem. SIA “RITLOGISTIKA” rūpējas, lai tiktu saņemtas un reģistrētas visas nepieciešamās negabarīta kravu pārvadājumu atļaujas. Tāpat mēs nodrošinām pavadošā transporta un policijas eskorta pavadību, lai tiktu ievēroti droši ceļu satiksmes noteikumi kravas pārvadāšanas laikā un lai netiktu būtiski ietekmēta pārējā transporta plūsma vai satiksmes drošība.

  Negabarīta kravu pārvadājumi Latvijā un Pasaulē

  Plaši izplatīti ir negabarīta kravu pārvadājumi, kuros tiek transportēta industriālā tehnika, dažāda veida lauksaimniecības tehnika, ražošanas iekārtas un pārvadātas mājas, piemēram, konteinertipa vai  moduļu mājas. Plānojot šādus pārvadājumus Latvijā, SIA “RITLOGISTIKA” transporta menedžeri uzrauga, lai tiktu ievēroti Latvijas Republikas normatīvie akti par pavadošo transportu.

  Veicot starptautiskos negabarīta pārvadājumus, laika ekonomijas un izmaksu optimizācijas nolūkā, maršruta ietvaros nereti tiek apvienoti vismaz pāris lielgabarīta kravu transportēšanas veidi, piemēram, sauszemes autotransports tiek apvienots ar jūras kravu pārvadājumiem.

  Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, populāri ir lielgabarīta kravu pārvadājumi pa sauszemi un tie tiek veikti, izmantojot dažādu tehniku.

  • Vairāku asu piekabes un platformas (tostarp, platformas konteineru vešanai).
  • Platformas, kas aprīkotas ar manipulatoriem.
  • Izbīdāmās un paplašināmās platformas.
  • Zemo grīdu platformas (augstums 300 līdz 400 mm /  svars līdz 45t; augstums 850 līdz 920mm / svars līdz 95t).

  Skandināvija

  Saliekamo māju piegāde

  Saliekamo māju piegāde un pārvadājumi

  Attīstoties moduļu un saliekamo māju ražošanas uzņēmumu īpatsvaram Latvijas tautsaimniecībā, ļoti populāri kļuvuši jau pilnībā saražotu un gatavu māju pārvadājumi uz zemās grīdas platformām ne tikai pa Latviju, bet arī uz Skandināviju un starp dažādām Eiropas valstīm. Lai nodrošinātu negabarīta kravas piegādi klientam vēlamajā laikā vai plānotajās izmaksās, SIA “RITLOGISTIKA” piedāvā saliekamo māju pārvadājumā apvienot sauszemes negabarīta transportu ar jūras transportu.

  Latvija

  Lauksaimniecibas tehnikas parvadajumi

  Lauksaimniecības tehnikas pārvadājumi

  SIA “RITLOGISTIKA” nodrošina pārbaudītus un drošus lielgabarīta vai smagsvara lauksaimniecības tehnikas pārvadājumus pa Latviju, Baltijas valstīm un citviet Eiropā. Transportēta tiek gan jauna, gan lietota lauksaimniecības tehnika no ražotājiem, tirgotājiem un izsoļu namiem visā Eiropā. Izmantojot SIA “RITLOGISTIKA” negabarīta transporta pakalpojumus tikusi pārvadāta lauksaimniecības un mežistrādes tehnika, piemēram, traktori, kombaini, sējmašīnas un sējumu ecēšas, kultivatori, graudu cisternas un cita veida lauksaimniecības tehnika.

  Nīderlande

  Ražošanas iekārtu pārvadāšana

  Ražošanas iekārtu pārvadājumi

  Attīstoties pieprasījumam pēc dažāda veida saražotās produkcijas, SIA “RITLOGISTIKA” klientu lokā arvien vairāk parādās ražošanas uzņēmumi, kuriem tiek nodrošināti jauniegādāto ražošanas iekārtu pārvadājumi no dažādām Eiropas valstīm, piemēram, no Nīderlandes, Francijas un Itālijas. SIA “RITLOGISTIKA” pieredzē ir pārvadājuma nodrošināšana tādām negabarīta ražošanas iekārtām kā kokapstrādes ražošanas iekārtas, metālapstrādes un elektroenerģijas ražošanas iekārtas (tostarp, vēja ģeneratori), poligrāfijas ražošanas iekārtas un citas.

  Latvija

  Ceļu būves tehnikas piegāde

  Ceļu būves tehnikas piegāde

  Starp SIA ”RITLOGISTIKA” klientiem ir vairāki ceļu būves uzņēmumi, kuriem ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā ir tikušas nodrošinātas lielgabarīta ceļu būves tehnikas piegādes no visas Eiropas.  SIA “RITLOGISTIKA” ir ilglaicīga pieredze nodrošināt kravu pārvadājumus tādām negabarīta kravām kā, piemēram, kāpuķēžu ekskavatori, riteņu ekskavatori, buldozeri, artikulētie pašizgāzēji, greideri, vibroblietes, kā arī dažādu veidu iekrāvēji, veltņi un cita ceļu būves tehnika.

  Atļaujas negabarīta kravu pārvadājumiem

  Ņemot vērā, ka negabarīta kravām nav limitēti kravas izmēra ierobežojumi (kravas gabarīti un kravas maksimāli pieļaujamais svars nav definēts), nestandarta kravu pārvadājumi var tikt nodrošināti tikai ar speciālām kravas platformām vai īpaši pielāgotām kravas puspiekabēm, kurām piešķirtas īpašas atļaujas lielizmēra vai smagsvara pārvadājumu veikšanai.

  Izšķir trīs veidu atļaujas negabarīta kravu pārvadājumiem.


  Vienreizējā atļauja

  Derīga 5 diennaktis.

  Vienreizējā atļauja darbojas viena noteikta maršruta ietvaros, kur negabarīta pārvadājumu atļauts vest vienu reizi un to piešķir vienai nedalāmai kravai.


  Ilgtermiņa atļauja

  Derīga uz noteiktu termiņu, ne ilgāku par 12 mēnešiem.

  Vienreizējā atļauja darbojas viena noteikta maršruta ietvaros, kur negabarīta pārvadājumu atļauts vest vienu reizi un to piešķir vienai nedalāmai kravai.


  Bezmaksas atļauja

  Derīguma termiņš nav ierobežots un nav jāatjauno.

  Bezmaksas atļaujas izsniedz lauksaimniecības tehnikas īpašniekiem dalāmas kokmateriālu un lauksaimniecības negabarītu produkcijas pārvadājumu veikšanai.


  Latvijas teritorijā negabarīta, lielgabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi ir atļauti tikai pēc kādas no augstāk minētās atļaujas iegūšanas, kas ļauj veikt iepriekš apstiprinātus negabarīta kravu pārvadājumus plānotajā maršrutā, ievērojot noteiktos  standartus un drošības noteikumus.

  Veicot starptautiskos negabarīta kravas pārvadājumus, piešķirtajai kravas transportēšanas atļaujai visa pārvadājuma laikā jāatrodas transportlīdzeklī. Mēneša laikā pēc jebkuras piešķirtās atļaujas izmantošanas, pārvadātājam lielgabarīta un smagsvara pārvadājuma atļauja jānodod atpakaļ Autotransporta direkcijā.

  Drošība un satiksmes organizēšana

  Veicot negabarīta kravu pārvadājumus, kur kravas vai tās pāvadājuma veikšanai norīkotā transportlīdzekļa gabarīti ievērojami pārsniedz ceļu satiksmē pieļaujamo kādu no lielumiem, satiksmes drošības uzturēšanas un ievērošanas nolūkā negabarīta kravas pārvadājuma maršutā papildus tiek norīkots viens pavadošais transports. Pavadot vairākus lielgabarīta vai smagsvara transportlīdzekļus, tiek norīkoti vismaz divi pavadošie transportlīdzekļi.

  Atkarībā no negabarīta pārvadājuma veikšanai norīkotā transportlīdzekļa platuma un garuma, tiek izmantoti divu veidu pavadošie transportlīdzekļi.

  • M1 kategorijas mehāniskais transportlīdzeklis (aprīkots ar oranžām / dzeltenām bākugunīm): ja negabarīta transportlīdzekļa platums ir 3,5–4 m vai garums ir 24 –30 m.
  • Valsts policijas Ceļu policijas transportlīdzeklis: ja negabarīta transportlīdzekļa platums pārsniedz 4 m vai garums pārsniedz 30 m. Arī, ja pārvietošanās laikā veicami kādi papildus pasākumi satiksmes regulēšanai vai tiek aizņemta pretējā pārvietošanās josla.
  Satiksmes organizēšana

  Lielgabarīta kravas pārvadājuma maršrutā SIA “RITLOGISTIKA” nodrošina pavadošā automobiļa līdzdalību un, atkarībā no kravas specifikas, tiek organizēta arī policijas eskorta pavadība.

  Lai ceļu satiksmē negabarīta transportlīdzeklis būtu pamanāms, arī pašu negabarīta auto atļauts apzīmēt ar mirgojošu bākuguni (oranžu vai dzeltenu), kuru novieto  transportlīdzekļa priekšpusē un aizmugurē. Atkarībā no negabarīta transportlīdzekļa kopējā garuma, to nepieciešams nodrošināt ar satiksmē pamanāmiem atbilstošas krāsas gaismas lukturiem (lukturu krāsas un izvietošanas attālumi balstīti uz tiem attiecināmajiem noteikumiem), kas pievērš apkārtējās satiksmes uzmanību.

  SIA “RITLOGISTIKA” kompetentie transporta menedžeri rūpējas, lai neatkarīgi no tā, vai tiek veikts negabarīta kravas, lielgabarīta kravas vai smagsvara kravas pārvadājums, šī pārvadājuma laikā tiktu ievēroti visi ar pārvadājuma drošību saistītie priekšnoteikumi. Īpaši pievēršot uzmanību, lai no SIA “RITLOGISTIKA” pārvadājuma veikšanai uzticētās lielgabarīta kravas tiktu ievērota droša distance no pārējiem satiksmes dalībniekiem gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, tādējādi samazinot riskus, kuri varētu stāties spēkā, notiekot neparedzētiem apstākļiem uz ceļa.

  Lielgabarīta un smagsvaru kravu noteikumi

  Ar lielgabarīta transportlīdzekli tiek transportēta liela izmēra krava, kur vismaz viens kravas gabarītu izmērs pārsniedz valstī atļauto lielumu ceļu satiksmē. Savukārt, ar smagsvara transportlīdzeklis tiek transportēta svara ziņā ievērojama krava, kuras faktiskā masa vai ass slodze uz transportlīdzekli pārsniedz teritorijā ierobežojošo pārvadājuma svaru.

  Lielgabarīta krava lidmašīna

  SIA “RITLOGISTIKA” pārrauga, lai lielgabarīta un smagsvaru kravu pārvadājumu laikā tiktu ievēroti attiecīgās valsts teritorijā reglamentētie kravu pārvadājumu noteikumi, kuri nosaka kārtību, kādā tiek izsniegtas saistošo pārvadājumu atļaujas un kādā tiek veikti kravu pārvadājumi. Lielgabarīta un smagsvaru kravu noteikumi attiecas uz pārvadājumiem, kuros pa autoceļu ar kravu braucoša transportlīdzekļa izmēri, faktiskā masa vai ass slodze pārsniedz katras konkrētās valsts teritorijā noteiktos regulējumus un atļautos normatīvus.

  Atkarībā no negabarīta kravas specifiskajiem parametriem, SIA “RITLOGISTIKA” izvērtē un nodrošina atbilstoša transportīdzekļa novirzīšanu konkrētā darba uzdevuma veikšanai. Jebkurus lielgabarīta un smagsvaru kravu pārvadājumus, kuros ir krava ārpus gabarītiem, pieļaujams veikt tikai ar kravas specifikai atbilstošiem transportlīdzekļiem, saņemot iepriekš saskaņotu pārvadājumu atļauju un nepārkāpjot ierobežojumus.

  Ko vēl būtu jāzina par negabarīta kravu pārvadājumiem?

  Kas ir lielgabarīta krava?

  Lielgabarīta krava ir jebkura veida krava, kura izmēra un svara ziņā ir lielāka par pieļaujamajiem izmēriem, kurus atļauts pārvadāt ar standarta autotransportu kravas piekabē vai puspiekabē. SIA “RITLOGISTIKA” izstrādā piedāvājumu un atrod risinājumu jebkāda veida nestandarta vai lielgabarīta kravu aktuālajam pārvadājumam.

  Kāds ir atļautais kravas garums?

  Atļautais kravas garums dažādu valstu administratīvajās teritorijās var būt atšķirīgs. Katras valsts noteiktajos normatīvajos noteikumos tiek definēts, cik garu kravu var vest konkrētās valsts robežās. Vispārpieņemtais atļautais kravas garums visbiežāk ir līdz 24m. Līdzko šo atzīmi pārsniedz, tā krava tiek definēta kā lielgabarīta krava.

  Pie kādiem kravas gabarītiem nepieciešama papildus maršruta izpēte?

  Papildu izpēte nepieciešama, ja krava novietota uz  transportlīdzekļa, kura garums pārsniedz 24 m, platums pārsniedz 5 m,  augstums pārsniedz 5 m,  kopējā masa pārsniedz 52 t un ass slodze pārsniedz 13 t. Kad tiek veitki starptautiskie kravu pārvadājumi lielgabarīta kravām, ierobežojumi var atšķirties un var tikt pieprasīta papildus maršruta izpēte.

  Saņem individuālu piedāvājumu lielgabarīta kravu pārvešanai

  SIA “RITLOGISTIKA” zinošie un pieredzējušie transporta menedžeri parūpēsies par individuālu piedāvājumu lielgabarīta kravu pārvešanai, piedāvājot veiksmīgāko risinājumu transportlīdzekļa izvēlē un drošu maršruta plānu. Tāpat, tiek nodrošināta dokumentu sagatavošana, iekļaujot visas nepieciešamās atļaujas, kuras jāsaskaņo un jānoorganizē pirms konkrētā pārvadājuma veikšanas.

  Mēs nodrošinām saviem klientiem drošus lielgabarīta kravu pārvadājumus, liekot lietā gan savu pieredzi, gan savu uzticamo partneru profesionālās zināšanas, lai sagatavotu un nodrošinātu unikālus risinājumus lielgabarītu kravu pārvadājumiem. Balstoties uz gadiem pārbaudītu pieredzi un zināšanām, nodrošinām pārliecinoši labāko servisu un profesionālas konsultācijas, lai mums uzticēto negabarīta kravu pārvadājumi droši sasniegtu ikvienu galamērķi Latvijā un ārpus Latvijas robežām.

  Birojs

  Adrese:
  Dzērbenes 27 – 311
  Rīga, LV-1006