Kravu birža

Nepieciešami vietējie vai starptautiskie pārvadājumi?
Saņemiet konsultāciju pie mūsu speciālistiem!

Tendences loģistikas nozarē ir būtiski mainījušās līdz ar aktīvu un izplatītu  kravu biržu parādīšanos. Uzņēmējdarbības ikdienas ritmam kļūstot dinamiskākam un progresējot tehnoloģijām, līdztekus tiek veicināta dažādu inovatīvu tiešsaistes platformu jeb kravu biržu popularitāte ikdienas darbā.

Tirdzniecības vai ražošanas uzņēmumiem atrast lojālu transporta pakalpojuma sniedzēju, ar kuru veidot ilgstošu sadarbību, nekad nav bijis vienkārši. Tomēr attīstoties kravu biržām – pēdējos gados tas vairs it nemaz nav sarežģīti. Izmantojot kravu un brīvo transportlīdzekļu tiešsaistes platformas, kā arī nepatērējot daudz laika un citus resursu, iespējams operatīvi rīkoties aktuālo transporta pārvadājumu darījumu tirgū.

Kā darbojas kravu un transporta biržas?

Kravu un transporta biržas izmanto, kā arī vienkopus apvieno gan vairākus autotransporta un loģistikas uzņēmumus, gan dažādu nozaru tirdzniecības vai ražošanas uzņēmumus, savedot kopā partnerus no vairākiem tūkstošiem biržas lietotāju, kuriem aktuālas kravu piegādes vai transporta noslodze kādā maršrutā. Kravu biržas darbojas ar mērķi atvieglot loģistikas procesus, tostarp racionalizējot saziņu un veicinot darījumus starp kravu nosūtītājiem un pārvadātājiem.

Īpaši vērtīgas kravu biržas ir salikto jeb daļkravu (LTL) komplektēšanā, jo vienā tiešsaistes platformā ir iespējams nokomplektēt pilnu kravas automašīnu. Piemēram, ar kravu biržas palīdzību, pārvadātājs saņem paziņojumu par brīvajiem automašīnas kravas metriem un atbilstošas kravas parādīšanos kravu biržā. Laicīgi reaģējot uz transporta pieprasījumu, tiek nodrošināta ne tikai kravas auto maksimālā noslodze, bet piedāvāta laba cena kravas nosūtītājam.

Kravu pārvadājumu biržas priekšrocības un trūkumi

Uzņēmumu reģistrācija kravu biržā nereti ir maksas pakalpojums un reģistrēšanās cena var atšķirties. Tomēr jāņem vērā, ka reģistrācijas izmaksas pārvadājumu biržā ir nelielas, salīdzinot ar reģistrēto uzņēmumu finansiālajiem ieguvumiem, kurus var sniegt, piemēram, laika ekonomija un paplašinātais kontaktu vai potenciālo ilgtermiņa partneru loks. Vairāk par kravu pārvadājumu biržas priekšrocībām un trūkumiem skatiet zemāk:

Priekšrocības

  • Vairāki tūkstoši kravu un transporta piedāvājumi vienuviet, kas veicina efektīvu konkurenci;
  • Pārvadātājiem iespēja izvairīties no tukšiem autokravu braucieniem, kas samazina pārvadājuma izmaksas;
  • Pilnīga autoparka noslodze, kas pārvadātājiem palielina transportējamo kravu kapacitātes jaudu;
  • Pārredzams aktuālais kravu un transporta piedāvājums;
  • Kravas automašīnā aizpildīts katrs telpas metrs, atrodot kravu, kas atbilst brīvajai vietai auto.

Trūkumi

  • Nosūtītājam nav iespējas kontrolēt pārvadātāja izvēlēto piegādes maršrutu un procesu;
  • Pārpildītu kravas auto pieprasījumu un auto piedāvājumu apjoms, kas pārsātina savstarpējo konkurenci;
  • Pastāv iespējamība, ka kravu birža neaptver visus ģeogrāfiskos reģionus kādā maršrutā;
  • Var nebūt pieejami visi transporta veidi, kuri nepieciešami konkrētā pārvadājuma izpildei;
  • Atkarība un ietekme no tehnoloģijām.

Izvērtējot kravu biržu priekšrocības un trūkumus, tās, jebkurā gadījumā, sniedz iespēju vienā biržas platformā sastapties dažāda veida kravu pārvadājumu piedāvājumiem un dažādiem transporta pieprasījumiem. Kravu pārvadājumu biržas paver iespējas to lietotājiem veidot ne tikai ilgstošas biznesa sadarbības, bet līdztekus atrod arī citas papildu iespējas sadarbībai starp kravu un transporta aktuālajiem pārvadājumiem.

Kravu biržu loma loģistikas industrijā

Arvien pieaug kravu biržu loma loģistikas industrijā. Pateicoties starptautiskajām kravu biržu platformām, tiek vienkāršoti gan vispārējie loģistikas procesi, gan samazinātas ar transportēšanu saistītās izmaksas (ceļu nodevas, muitas izmaksa), gan arī veicināta dažādu piegādes ķēžu efektivitāte. Ņemot vērā biržās pieejamo kravu daudzveidību, uzņēmumiem tiek nodrošinātas arvien plašākas iespējas izvēlēties gan veiksmīgākos kravu piegādes laikus, gan arī pārvadājuma maršrutu un tam atbilstošāko cenu tarifu.

Pateicoties jaunāko tehnoloģiju attīstībai telemātikas un transporta vadības sistēmu jomā, kuru izmantošana tiek integrēta kravu biržu ikdienas darbā, pārvadājumu laikā tiek samazināts tukšo braucienu skaits, kas taupa ne tikai degvielu, bet arī samazina CO2 emisijas.

Populārākās kravu biržas Latvijā

Tāpat kā citviet Eiropā, arī Latvijā tiek plaši izmantotas dažādu kravu biržu sniegtās priekšrocības un piedāvātās sadarbības iespējas, lai īsā laikā brīvās kravas atrastu partneri, kas sniedz atbilstošu transporta pakalpojumu.

Izvēloties reģistrāciju kādā kravu biržas tiešsaistes platformā, būtiski, lai pieslēgšanās šai platformai notiktu ātri, vienkārši un ērti, kā arī, lai platformā  tiktu piedāvāts kvalitatīvs saturs ar plašām maršrutu izvēles iespējām.

Kā veiksmīgus piemērus, zemāk minēsim pāris populārākās kravu biržas Latvijā:

Cargo.lv: kravu biržas platformā iespēja reģistrēties gan fiziskām, gan arī juridiskām personām ar pārbaudītu uzticamību. Cargo.lv sniedz plašas iespējas pievienot transportēšanai aktuālo kravu vai pievienot brīvo transportu. Šī kravu birža nodrošina plašas kravas meklēšanas vai transporta meklēšana iespējas ērtās un pārskatāmās sadaļās.

Trans.eu: stabila, ātra un moderna kravu biržas platforma, kur no uzticamiem un pārbaudītiem pārvadātājiem, nosūtītājiem un ekspeditoriem tiek apkopoti gan vietējie, gan starptautiski transporta piedāvājumi jebkura virsbūves tipa transportlīdzeklim no visas Eiropas. Lietotne atbalsta darījumus no Android un iOS mobilajiem tālruņiem.

Top 5 populārākās kravu biržas Eiropā

Kravu biržas nosaukumsSaite
Timocomwww.timocom.co.uk
Trans EUwww.trans.eu
Teleroutewww.teleroute.com
Wtransnetwww.wtransnet.com
LKWOnlinewww.lkwonline.de

Madara Jātniece

Madara Jātniece

SIA „RITLOGISTIKA” uzņēmumā strādā ar vietējiem un starptautiskajiem klientiem, apzinot arvien jaunas sadarbības iespējas, kas saistītas gan ar transporta pakalpojumiem, gan SIA „RITLOGISTIKA” piedāvātajiem loģistikas risinājumiem.

+371 2566 8333

madara@ritlogistika.lv